Wydarzenie: II EKO FESTYN — Tylko razem ma to sens

Z ogromną przyjemnością pragniemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w II EKOFESTYNIE przed Marketem Fachowiec! Było to kolejne wspaniałe wydarzenie, podczas którego wspólnie dbaliśmy o naszą planetę i uczyliśmy się o ekologii, kierując się naszym stałym hasłem - TYLKO RAZEM MA TO SENS.

Ogromna frekwencja w strefie wymiany surowców wtórnych na rośliny

Cieszyliśmy się ogromnym zainteresowaniem strefą, w której można było wymienić makulaturę, plastik i metal na kupony uprawniające do wyboru pięknych roślin. Rozdaliśmy wszystkie przygotowane sadzonki, co świadczy o dużej świadomości ekologicznej mieszkańców Hajnówki.

Strefa edukacyjna dla najmłodszych

Dla dzieci i rodzin przygotowaliśmy strefę edukacyjną, w której odbywały się gry i zabawy związane z prawidłową segregacją odpadów i postępowaniem z nimi. Dzieci mogły również pokolorować obrazki, a także, w ramach warsztatów prowadzonych przez Fundację Oni - To My, pomalować własną EKO TORBĘ.

Strefa małego ogrodnika

W strefie małego ogrodnika dzieci miały okazję samodzielnie ozdobić doniczki, wypełnić je Hajnomixem, ziemią i perlitem, a następnie posadzić wybraną przez siebie sadzonkę przygotowaną przez pracowników ZZO. Trzymamy kciuki za zdrowy i bujny wzrost nowych roślinek!

Pokaz mody z recyklingowych strojów

Środowiskowy Dom Samopomocy w Hajnówce przygotował dla nas przepiękne stroje wykonane z surowców wtórnych — element kolekcji mody zaprezentowanej w marcu podczas Recyklingowego Pokazu Mody. Ubrane w nie manekiny, dumnie stojące na schodkach, stanowiły żywy przykład kreatywnego dawania drugiego życia odpadom.

EkoFestyn — stały punkt w kalendarzu imprez Hajnówki

Eko Festyn, organizowany po raz drugi, staje się stałym punktem w harmonogramie corocznych imprez Hajnówki. To świetny sposób na edukowanie w zakresie prawidłowej segregacji odpadów i szeroko pojętej ekologii już od najmłodszych lat.

Dziękujemy i zapraszamy na kolejne edycje EKOFESTYNU!

TYLKO RAZEM MA TO SENS

TOP
WSTECZ
Skip to content